Zaznacz stronę

Montaż i instalacja kominka powinna być przeprowadzona przez profesjonalną firmę. Jest to skomplikowany proces, w którym nie można sobie pozwolić na błędy. Często dokonując montażu zupełnie nieświadomie dochodzi do wielu niepoprawnych działań. Te z kolei przekładają się w negatywny sposób na bezpieczeństwo i wygodę.

Jakie zalety daje nam profesjonalna firma zajmująca się montażem i instalacją naszego kominka? Przede wszystkim jest to doświadczenie. Z reguły firma może pochwalić się już wieloma tego typu realizacjami, co bezpośrednio przekłada się na jakość i solidność oferowanej usługi. Kolejnym istotnym elementem jest gwarancja jakości. Wykwalifikowana kadra pracownicza, odpowiednie uprawnienia, wiedza – wszystko to pozwala podnieść jakość na najwyższy poziom. Posiadanie tych wszystkich zalet owocuje w zaufanie i bezpieczeństwo.

Warto poznać też jakich podstawowych błędów powinno się unikać podczas montażu – pozwoli to m.in. sprawdzić kompetencje firmy, z jakiej chcemy skorzystać lub pomóc nam jeśli decydujemy się to wykonać samemu.

Podstawowym zaniedbaniem tego typu jest brak cyrkulacji powietrza między pomieszczeniami, niewłaściwie rozmieszczanie anemostatów i kratek nawiewnych lub też brak termoizolacji obudowy kominka i brak kratek wentylacyjnych.