Zaznacz stronę

Jeszcze jakiś czas temu na kominek we własnym domu mogli sobie pozwolić jedynie posiadacze domów, gdzie była możliwość zainstalowania specjalnych przewodów kominowych. W tym momencie absolutnie nie ma już takiej potrzeby. Do sprzedaży trafiły biokominki.

Czym są biokominki i jakie są plusy ich posiadania? O jednym już wspomnieliśmy wyżej – może je mieć praktycznie każdy. Gdzie można zamontować taki rodzaj kominka? W każdym pomieszczeniu, które jest wyposażone w elementarny system wentylacji. Nie ma potrzeby posiadania żadnego komina odprowadzającego wydzielane spaliny.

Kolejne zalety, o których należy wspomnieć to stosunkowo prosta instalacja, lekkość i mobilność urządzenia. Nie ma potrzeby martwienia się o jego przestawienie w inne miejsce.

Idąc dalej wymieńmy walory estetyczne i jego pozytywny wpływ na wystrój wnętrza. W sprzedaży jest na prawdę w czym wybierać zarówno pod kątem kolorystyki, jak i formy.

Warto wspomnieć o możliwości skorzystania za jego pomocą z aromaterapii. Wystarczy w biokominku umieścić naczynie z olejkiem eterycznym.

Oczywiście jego główną zaletą, o której nie można nie wspomnieć jest to dodatkowe źródło ciepła bez jakiegokolwiek dymu, sadzy i popiołu. Nie dochodzi do żadnego zabrudzenia mebli lub też ścian dymem.